Český zahrádkářský svaz

základní organizace Sluhy

Naše organizace vznikla v roce 1966. Do dnešního dne se vystřídalo 5 předsedů, kteří i přes potíže organizaci udrželi a tak příští rok můžeme oslavit 50i leté trvání.

Máme 40 členů z toho je 8 členů z Veleně. Náš věkový průměr je 64 roků. Je to problém při pořádání zájezdů a brigád.

Každý rok v únoru máme výroční členskou schůzi, kde zhodnotíme rok minulý. Zvláště na vesnici byly a jsou zájmové organizace hybnou pákou společenského života. Proto rádi spolupracujeme s baráčníky a fotbalisty.

Dalším důvodem proč pěstovat zeleninu a ovoce a být členem zahrádkářů je kromě všech pozitiv, které zahrádka pro nás má je i pohyb na zdravém vzduchu, relaxace, odpočinek a radost z toho co se podařilo vypěstovat. Sejít se s lidmi stejného zájmu, pohovořit si o problémech, úspěších a dovědět se něco nového.

Dnes se dá všechno koupit, ale pro nás zahrádkáře a naše rodiny je důležité vědět, co jíme a hlavně ze zahrádky je zelenina a ovoce zdravější bez desítek postřiků a sklizena v pravý čas.

Říkáme si od samého počátku svazu mezi sebou přátelé, ale to přátelství se nám v posledních letech z našeho jednání a z našich vztahů začíná vytrácet. Nedopusťme tomu!

Máte-li nějaký problém, nebo chcete poradit se zahrádkou – napište. Na územní radě máme odborníky, kteří Vám poradí.

Cookies